Mixmaster - mieszacz 12 sygnłów zapłonowych

Mixmaster może stworzyć jeden sygnał z 12 sygnałów wejściowych. Jeśli posiadasz oscyloskop 2-kanałowy, dzięki temu urządzeniu możesz wyświetlić 2 banki cylindrów (przykładowo 6 i 6)

Mixmaster posiada wyjście sygnału wyzwalania, które podłączone do wejścia EXT TRIG w zwykłym oscyloskopie, bądź 3-go lub 4-go kanału oscyloskopu PicoScope, pozwala na zauważenie, który cylinder na wykresie jest pierwszy. Dodatkowo Mixmaster posiada przełącznik, który pozwala odwrócić polaryzację sygnałów danego banku wejść, co przydatne jest w systemach "waste-spark".

Ignition parade waveform

Mixmaster został skonstruowany z myślą o oscyloskopach PicoScope, jednakże może być stosowany z każdym innym oscyloskopem o paśmie minimum 200kHz, ze standardowymi systemami zapłonowymi jak i systemami DIS.

Mixmaster jest zasilany bateryjnie i posiada wskaźnik niskiego stanu baterii. Zastosowana obudowa gumowa pozwala na uniknięcie uszkodzeń w większości przypadków. W zestawie Mixmaster posiada 3 kable BNC do podłączenia do oscyloskopu, kabel masowy do podłączenia przy bloku silnika oraz 4 krótkie krótkie (40cm) sondy na kable zapłonowe.

Opis produktu:
Pasmo analogowe: 170 kHz
Bank A i B, wejscia: 12 x BNC żeński
rezystancja wejść 91 kohm
zakres napięć -2 V to +2 V
zakres napięć przy zastosowaniu załączonych sond lub sond PP178 -20kV do +20kV
ochrona przeciw-przepięciowa -4 V to +4 V
Wyjścia na oscyloskop: 3 x BNC żeński, zakres napięć -2 to +2 V
Zasilanie: Bateria 9V
Żywotność baterii: 48 godzin przy włączonym urządzeniu (w trybie uśpienia)
Numer katalogowy: PP361
Producent: Pico Technology
Dystrybutor w Polsce: ATLANTEC