WPS500X czujnik ciśnienia i podciśnienia

WPS500X to czujnik ciśnienia i podciśnienia posiadający szeroki zakres pomiarowy. Z jego bezkompromisową rozdzielczością i dokładnością możesz dokonywać szybkich i precyzyjnych testów diagnostycznych różnych systemów w samochodzie.

 • Dokładny pomiar do 500 psi
 • Ultra-szybki czas reakcji: 100µs
 • Funkcja zoom i zaawansowane możliwości analizy
 • Wbudowany akumulator Li-Po
 • Zintegrowany zawór bezpieczeństwa
 • Automatyczne zerowanie
 • Wysoka odporność na zakłócenia
 • Kompensacja temperaturowa

Przetwornik ciśnienia WPS500X oferuje ekstremalnie szybki czas reakcji (100us) na zmiany ciśnienia w zakresie 0-90% pełnej skali. Dolna granica czułości wynosi 0,07psi (5mbar), dzięki czemu możliwy jest dokładny pomiar szybkozmiennych ciśnień w szerokim zakresie.

Trzy zakresy pomiarowe

Zakres 1: Pierwszy zakres daje wysoką rozdzielczość pomiaru przy wysokich ciśnieniach, takich jak ciśnienie w cylindrze podczas rozruchu czy podczas pracy, oraz ciśnienia w układzie paliwowym.

Zakres 2: Drugi zakres (od -15 do 50 psi, czyli od -1 do 3,45 bar) jest idealny do pomiarów podciśnienia w układzie dolotowym i ciśnienia paliwa. Podczas pomiarów w tych układach szczególnie pomocna jest funkcja "zoom".

Zakres 3: Na trzecim zakresie można mierzyć ciśnienia w zakresie od -5 do 5 psi (ok.-0,34 do 0,34 bar). Czułość tego zakresu pozwala na analizę impulsów ciśnienia w układzie wydechowym.

Zakres Ciśnienie Dokładność Szybkość reakcji Wyjście
1 -15 do 500 psi
-1 do 34.47 bar
1% zakresu 100 µs 10 mV/1 psi
(500 psi = 5 V)
2 -15 do 50 psi
-1 do 3.45 bar
1% zakresu 100 µs 100 mV/1 psi
(50 psi = 5 V)
3 -5 do 5 psi
-0.34 do 0.34 bar
5% of scale - 1 V/1 psi
(5 psi = 5 V)

Funkcja zoom

Funkcja zoom działa na zasadzie filtra ze wzmacniaczem. Usuwa z pobieranego sygnału składowe niskiej częstotliwości (wszystkie sygnały, których szybkość nie przekracza 100Hz) po czym to, co pozostało z sygnału jest wzmacniane 100-krotnie. Dzięki wysokiej dokładności czujnika, możliwa jest obserwacja drobnych zmian ciśnienia pojawiających się na tle większych zmian. Przykładowo funkcję "zoom" można wykorzystać do obserwacji zmian ciśnienia powodowanych przez otwierające się i zamykające zawory (zmiany na zaworach są szybsze niż zmiany ciśnienia w kolektorze ssącym, zatem duża, wolna zmiana ciśnienia w cylindrze zostanie usunięta a szybkie chociaż małe drgania ciśnienia powodowane przez zawory, zostaną wzmocnione i wyświetlone). Bez funkcji "zoom" taka obserwacja nie była by możliwa, ponieważ zmiany te były by niewidoczne na tle dużych zmian ciśnienia w kolektorze dolotowym podczas pracy silnika.

Zawartość zestawu

 • Czujnik ciśnienia WPS500X
 • Walizka
 • Przewód USB
 • Przewód BNC-BNC
 • Instrukcja obsługi

Bezkonurencyjna konstrukcja:

Nasz produkt eliminuje konieczność stosowania różnych przetworników ciśnienia do pomiarów ciśnień różnych rzędów wielkości. Wysoka rozdzielczość, dokładność, wbudowany akumulator oraz solidna obudowa sprawiają, że jest to idealny przyrząd do diagnostyki samochodowej.

Jeżeli zależy Ci na przystępnej cenie i szerokim zakresie zastosowań - przetwornik do autodiagnostyki WPS500X jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jest nieporównywalny z żadnym innym przyrządem dostępnym obecnie na rynku.

Opis produktu:
Numer katalogowy: PP652
Producent: Pico Technology
Dystrybutor w Polsce: ATLANTEC