W dziale "Video" znajdziesz wiele interesujących filmów, które pokażą Tobie między innymi: jak działa oscyloskop, jak prawidłowo używać oscyloskop, jak diagnozować awarie przy użyciu oscyloskopu... Poszczególne działy to: Przewodniki - wprowadzenie w tematykę oscyloskopów Pico, Najlepsze w sieci - najciekawsze filmy, Treningi - poznaj jak używać prawidłowo oscyloskop, Ciekawa przypadki - sprawdź jak inni diagnozowali awarie, Akcesoria - jak używać akcesoriów Pico, PicoDiagnostics.


Przewodniki

W poniższych przewodnikach, jeden z najlepszych techników branży motoryzacyjnej- Frank Massey, przedstawi najważniejsze informacje dla początkujących. Powie czym jest oscyloskop, jak go używać, jak dokonywać podłączeń oraz jak interpretować przebiegi.

oscyloskop_przewodnik_wstep

Wstęp

Krótkie i konkretne wprowadzenie do oscyloskopów samochodowych. Odpowiemy w nim na pytanie Czym jest oscyloskop, W jakim celu go używamy oraz Co można nim testować. Frank wyjaśni to w możliwie najprostszy sposób.

9:13


zaczynamy

Zaczynamy

Na tym filmie Frank pokaże, jak szybko, sprawnie i łatwo jest korzystać z PicoScope. Chociaż wersja oprogramowania, której używa Frank nie jest najaktualniejsza, to sam proces instalacji i uruchamiania oprogramowania, pokazany na filmie jest podobny. Po instalacji Frank pokaże jak dokonywać prostych pomiarów chociażby systemu zapłonowego.

2:48


wtryskiwacze

Wtryskiwacze

W dalszym ciągu Frank pokaże Wam jak przetestować wtryski używając oscyloskopu PicoScope. Symulując błędny wtrysk, Frank zademonstruje Wam, jak łatwo jest stwierdzić, czy w systemie jest problem. Wszystko to po sprawdzeniu przebiegu pobranego przez PicoScope.

5:42


sonda_lambda

Przepływomierz i sonda lambda część I

Część I. Frank zajmuje się tutaj wyjaśnieniem zasady działania czujnika przepływu powietrza MAF oraz sondy lambda. Bardzo pouczająca lektura dla początkujących jak i zaawansowanych diagnostów.

11:13


przeplywomierz

Przepływomierz i sonda lambda część II

Część II. Frank zajmuje się tutaj wyjaśnieniem zasady działania czujnika przepływu powietrza MAF oraz sondy lambda. Bardzo pouczająca lektura dla początkujących jak i zaawansowanych diagnostów.

11:13


magistrala

Magistrala CAN

Opis najpopularniejszej obecnie magistrali samochodowej CAN. Na filmie tym Frank pokazuje "moc" oscyloskopu PicoScope i zaimplementowanej funkcji powiększania przebiegu. Dzięki tej funkcji oscyloskop PicoScope góruje nad innymi oscyloskopami samochodowymi, ułatwiając pracę i skracając czas potrzebny na diagnozę.

8:39


podsumowanie

Podsumowanie

Na koniec serii prezentacji, Frank opisze swoje wrażenia dotyczące PicoScope, podkreśli dlaczego warto używać oscyloskopu bazującego na komputerze oraz nadmieni jakie jeszcze testy można przeprowadzać.

2:48


Oscyloskop samochodowy w praktyce

Filmy pokazujące praktyczne zastosowanie oscyloskopu samochodowego do diagnozowania problemów.

Mercedes W124 diagnoza - naprawa komputera MSE VDO

W filmie pokażemy Państwu w jaki sposób przy użyciu oscyloskopu udało się zdiagnozować awarie komputera MSE VDO w Mercedesie W124.

7:25

Ford s-max problem z komunikacja i diagnozowanie CAN

Film pokaże Państwu w jaki sposób przy użyciu oscyloskopu można przeprowadzać diagnozowanie linii CAN. Nasz konkretny przypadek to Ford S-Max w którym właściciel skarży się na problemy z odpalaniem silnika. Właściciel poinformował nas że poprzednia wizyta w autoryzowanym serwisie poskutkowała wymianą komputera silnika jednak po 2 tygodniach problem z odpalaniem powrócił...

19:13

Treningi

Zbiór fimów treningowych dzięki którym dowiesz się jak używać oscyloskopu samochodowego Pico.

Nissan Maxima Misfire video part 1

Oprogramowanie PicoScope 6 - Kurs dla początkujących

Celem tego dwu częściowego kursu jest dostarczenie podstawowych informacji na temat użytkowania oprogramowania PicoScope 6. Kurs jest przeznaczony dla użytkowników początkujących jednak i bardziej zaawansowani użytkownicy oscyloskopu Pico znajdą tutaj interesujące informacje.

17:10 oraz 24:30


Najlepsze w sieci

Na świecie istnieje szerokie grono użytkowników PicoScope. Wielu z nich z przyjemnością podsyła nam filmy pokazujące, jak zestawy PicoScope Automotive pomagają im w diagnostyce ciężkich przypadków. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Wrangler cz. 1 / cz. 2 / cz. 3 / cz. 4

Jeden z ciekawszych filmów o problemach z silnikiem Wranglera. Samochód ten sprawiał problemy wielu warsztatom, którym nie udało się rozwiązać problemu. W końcu przyczyna została zlokalizowana, a to dzięki dużej pamięci oscyloskopu PicoScope.

9:40 / 9:45 / 5:00 / 7:13


Wstęp do PicoScope 6 cz. 1 / cz. 2 / cz. 3 / cz. 4

Wstęp ten stworzony został przez firmę Autonerdz z USA. Pokazuje on działanie oscyloskopu jak również jest wstępem do jego obsługi. Według naszej opinii film nie jest wysokiej jakości merytorycznej aczkolwiek warto się z nim zapoznać.

9:05 / 9:18 / 9:48 / 7:05


Względna kompresja silnika

Przy użyciu oscyloskopu PicoScope i sondy prądowej. Film ten pozwala na sprawdzenie kompresji przy użyciu dowolnego oscyloskopu i sondy prądowej, twórca filmu umyślnie nie zastosował oprogramowania PicoDiagnostic aby zademonstrować, w jaki sposób możemy sprawdzić stan silnika, interpretując przebieg z oscyloskopu.p>

4:00


CAN Test Box

Kolejny film zrealizowany przez Autonerdz. Tym razem przedstawia w akcji CAN test box.

1:50


1995 Camaro

Filmik o samochodzie, który czasami miał problemy z odpalaniem. Pokazano tutaj i opisano jak powinien wyglądać prawidłowy przebieg z cewki zapłonowej.

6:10