Egipt idealne miejsce na wakacje

Egipt to słońce – rozpalone, obecne przez cały rok, które silnie wpływa na tryb życia tubylców i jest skutecznym magnesem dla tysięcy turystów, którzy odwiedzają ten kraj przez cały rok. Trudno wskazać wysoki sezon w Egipcie. Rzesze turystów zjeżdżają się tu przez 12 miesięcy w roku – latem są to rodziny z dziećmi, na jesień studenci których przekonały tanie oferty last minute do Egiptu oraz ci dla których letnie upały są zbyt dokuczliwe. Zimą sylwester w cieniu piramid, później ferie zimowe i wiosna – idealny czas na podróżowanie i zwiedzanie zabytków. W Egipcie mamy cztery rodzaje klimatu: śródziemnomorski na wybrzeżu w pobliżu Aleksandrii.półpustynny w okolicach Kairu, umiarkowany wzdłuż Doliny Nilu i w końcu pustynny w południowej części kontynentu.

Egipt od dawna inspirował i pobudzał fantazję. Egipt jest najstarszym państwem świata o zapisanej historii liczącej ponad 5000 lat. Burzliwa historia odcisnęła swoje piętno na tym egzotycznym kraju. Większość bezcennych budowli uległo aktom wandalizmu i później dewastacji Arabscy Egipcjanie, którzy stanowią praktycznie 100% populacji nie chętnie stara się o dobra kulturowe.
Niezapomnianych wrażeń dostarcza nurkowanie w Morzu Czerwonym, którego przejrzystość sięga do kilkunastu metrów. Bogactwo życia podwodnego oraz przepiękne rafy koralowe sprawiają iż Egipt jest najpopularniejszym kurortem nurkowym. Dzięki bogatej siatce połączeń lotniczych oraz stosunkowo krótkiego lotu (ok 4 godziny z Polski) Egipt stał się ulubioną bazą wypadową fanów nurkowania. Zarówno tych doświadczonych jaki i początkujących.

Egipt to najczęściej wybierana destynacja turystyczna wśród polskich turystów. Loty do całorocznych kurortów takich jak Hurghada, Sharm el Sheikh a ostatnio również Taby są realizowane przez 12 miesięcy z praktycznie wszystkich polskich lotnisk nawet kilkakrotnie w tygodniu. Każde biuro podróży w kraju ma w swojej ofercie wyloty do Egiptu. Po mimo pewnych obaw wynikających z różnic kulturowych Polacy bardzo dobrze odnajdują się w tym Afrykańskim kraju i w przyszłości wracają. Egiptu nie ma możliwości zwiedzić podczas jednego pobytu. Bogactwo zabytków, różnorodność kurortów, obiekty wczasowe o wysokim standardzie, które są atrakcyjnych sprawiają, iż do Kraju Faraonów wraca się wielokrotnie. Spora liczba połączeń, oraz silna konkurencja sprawia, iż ceny na wyloty do Egiptu są bardzo atrakcyjne a gorące oferty typu last minute sprawiają, iż Egipt jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym.