Branża hotelowa to obszar, który rozwija się dosyć prężnie, a  w związku z tym rozwijają się również firmy i przedsiębiorstwa o różnych profilach, które współpracują z hotelarzami. Wśród sporej grupy owych przedsiębiorców są np. ci, którzy wytwarzają łóżka hotelowe.
Łóżka hotelowe to zdecydowanie podstawowe wyposażenie każdego miejsca noclegowego. Muszą być wygodne, odpowiednio duże i przede wszystkim dopasowane do wnętrza, w którym docelowo maja się znaleźć.
Producenci akcesoriów hotelowych, w tym również łóżek czy mebli, z reguły na stałe współpracują z danymi hotelami, hostelami czy pensjonatami i realizują kolejne zlecenia swoich klientów. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo właściciel owych miejsc noclegowych zawsze mogą liczyć na pomoc zaprzyjaźnionych wykonawców, a owe firmy z kolei proponują swoim klientom ciągle jakieś nowe rozwiązania i projekty. Zresztą firmy specjalizujące się w realizacji zleceń pochodzących od hotelarzy czy restauratorów doskonale znają się na tym, co robią i co ważne , ciągle dotrzymują kroku zmieniającym się trendom.