Poznań to mieszanka tradycji i nowoczesności; każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla przykładu Stary Browar stał się nowoczesnym centrum handlowym z galerią sztuki i nowoczesnym hotelem. Poznań to miasto, w którym wszystkie jego atrakcje są w zasięgu ręki. Miasto jest pełne zabytków i parków, knajpek, restauracji gdzie nierzadko można posłuchać muzyki ?na żywo?.
W jednej z dzielnic Poznania ? na Malcie organizowane są koncerty światowej sławy artystów, tu także odbywa się jeden z najsłynniejszych w Europie ulicznych festiwali teatralnych?w tej dzielnicy oddano niedawno do użytku Termy Maltańskie, czyli ogromny kompleks sportowo ? rekreacyjny, którego największą atrakcją jest kompleks najróżniejszych basenów?a zimową porą można tu pojeździć na łyżwach a także na sankach i nartach. Amatorzy wspinaczki mogą się powspinać na ściance w Centrum Rekreacyjnym.
A na Starym Rynku można spotkać Apolla, Neptuna, Marsa i Prozerpinę a w samo południe przyjrzeć się jak słynne poznańskie koziołki trykają się na ratuszowej wieży?