Szkolny relaks
Polscy uczniowie przez cały rok szkolny wkładają mnóstwo pracy, by osiągać jak najlepsze wyniki. Muszą sprostać wymaganiom nauczycieli, rodziców i na końcu zaspokoić jeszcze swoje ambicje. To bardzo ciężka praca. Co można zrobić, by szkoła nie kojarzyła się tylko z obowiązkami? Otóż należy organizować wycieczki szkolne.
Wycieczki szkolne nie muszą być drogie i prowadzące na drugi koniec kraju, albo i poza jego granicę. Dla uczniów nie tyle liczy się to, co na niej zobaczą, co sam fakt oderwania od obowiązków szkolnych i domowych. Wycieczki szkolne pozwalają uczniom spojrzeć innym, bardziej przychylnym okiem na nauczycieli. Wspólnie spędzony czas, luźniejsza, przyjazna atmosfera powoduje, że nauczyciel w końcu nabiera dla ucznia cech ludzkich. Jeśli kogoś się lubi, to z większą ochotą chce się sprostać jego wymaganiom.
Prócz więzi z nauczycielami, zacieśnia się więzi z rówieśnikami, co w wieku dorastania ma bardzo duże znaczenie. Dlatego, gdy następnym razem an zebraniu z rodzicami, nauczyciel zaproponuje wycieczkę szkolną, nie traktujmy jej jak kolejny wydatek, tylko świetną przygodę wychowawczą dla naszego dziecka.